Tévedünk azonban, ha azt gondoljuk, hogy a modern négykezes kezelési forma azért került volna kifejlesztésre, hogy az az operatőrök kényelmét szolgálja, hanem a hatékonyság növelésének igénye szülte, vagyis: egységnyi idő alatt több beavatkozást lehessen elvégezni. Mindemellett manapság a fogorvosokat arra tanítják, hogy munkájukat – ha egy mód van rá – ülő pozícióban végezzék, miközben a páciens vagy szintén ül illetve sok esetben fekszik. Rendkívül fontos, hogy a konstans ülőmunka közben ízületeiket és egész szervezetüket érő negatív fizikai hatásokat igyekezzünk redukálni – és lássuk be azt is, hogy ebben a szektorban dolgozók számára még inkább szükséges volna a rendszeres, adekvát sportolás, testük karbantartása. Ennek hiányában igen rövid időn belül érzékelhető lesz a fogászati munka kegyetlen ízület-gyilkos hatása.
Mit tehetünk ezen káros következmények kivédése érdekében? Következő blog bejegyzéseinkben részletesen írunk erről is, valamint szervesen érinti e témát a Dental World rendezvényén 2018. október 13-án megrendezésre kerülő első DentOwl Academy kurzus!
Jelentkezz bátran az alábbi weboldalon:
DentOwl Academy – Komplex asszisztensi és higiénikusi szemlélet az ergonómia és hatékonyság tükrében
1 Az ergonómia görög eredetű szó, amely az ember-gép-munkakörnyezet kapcsolatát vizsgálja. Célja a szűkebb és tágabb munkakörnyezet, a gépek, munkaeszközök emberhez igazítása, az emberi adottságoknak lehető legjobban megfelelő munkaeszközök és munkakörnyezet kialakítása.